7 موردی که HIS (سیستم اطلاعات بیمارستان) شما باید داشته باشد

7 موردی که HIS (سیستم اطلاعات بیمارستان) شما باید داشته باشد

سیستم مدیریت اطلاعات بیمارستان انعطاف پذیر و کارآمد، در صورت وجود یک سیستم بهداشتی در هر بیمارستانی نقش حیاتی دارد. متخصصان مراقبت های بهداشتی، خود را با آخرین پیشرفت های فناوری وفق می دهند تا زیرساخت های فناوری اطلاعات خود را بالا نگه دارند. سیستم اطلاعات بیمارستان به سازمان های بهداشت و درمان کمک می کند تا بر چالش های پیچیده ای که در صنعت بهداشت و درمان کنونی با آن روبرو هستند ، فائق آیند. در این مقاله ، بیایید بررسی کنیم که سیستم اطلاعات بیمارستان چیست و سایر موارد مؤثر دیگری که HIS شما باید شامل شود را بدانید.

HIS (سیستم اطلاعات بیمارستان) چیست؟

HIS (سیستم اطلاعات بیمارستانی) که به عنوان سیستم اطلاعات بالینی نامیده می شود ، یک سیستم اطلاعاتی یکپارچه و جامع است که برای مدیریت جنبه های مالی ، اداری و بالینی بیمارستان ها توسعه یافته است. هر بیمارستانی از نرم افزار سیستم مدیریت بیمارستان استفاده می کند تا داده های مربوط به موجودی بیمارستان و پرونده بیماران را به نحو احسن مدیریت کند. نرم افزار سیستم اطلاعات بیمارستانی در کنترل داده ها در اکثر بخش های مراقبت های بهداشتی از جمله مالی ، بستری ، اتاق عمل ، پرستاری ، رادیولوژی ، بالینی ، آزمایشگاهی ، سرپایی، دارویی و آسیب شناسی کمک می کند.

چرا به سیستم مدیریت بیمارستان نیاز دارید؟

یک سیستم کارآمد ، مقرون به صرفه و قابل اعتماد به عنوان ستون فقرات مراقبت های بهداشتی یا بیمارستان در نظر گرفته می شوند. یکی از آنها در لیست نرم افزار سیستم اطلاعات بیمارستان است. بیایید اهمیت سیستم مدیریت بیمارستان را در زیر بررسی کنیم:

  • مدیریت درآمد بیشتر
  • افزایش تصمیم گیری بالینی
  • بهترین راه برای پیشرفت بیمارستان از نظر فنی
  • افزایش امنیت داده ها
  • خطاها را حذف کنید و می توانید هر جزئیات را فوراً کنترل کنید.
  • شهرت بیشتر از طریق رتبه بندی با کیفیت خوب
  • یک گزینه مقرون به صرفه برای هر بیمارستان
  • هیچ خطایی وجود ندارد زیرا سیستم مدیریت بیمارستان نیروی کار را کاهش می دهد.
  • افزایش قابلیت بازیابی و امنیت داده ها
  • افزایش کارایی و مراقبت از بیمار

ویژگی های سیستم اطلاعات بیمارستان

ویژگی های HIS

ویژگی های HIS

اولین استفاده از HIS (سیستم اطلاعات بیمارستان)، مدیریت مراقبت های بهداشتی است. HIS (سیستم اطلاعات بیمارستان) طوری بیماران ، پرسنل بیمارستان ، پرستاران و پزشکان را مدیریت می کند تا همه دارایی ها و اطلاعات را در هر کجا و در هر زمان ثبت کند. سیستم کارآمد و پیشرفته مدیریت اطلاعات بیمارستان دارای بسیاری از ویژگی های فوق العاده است و در زیر برخی از آنها را باید هنگام انتخاب یک نرم افزار سیستم اطلاعات بیمارستانی برای نیازهای مراقبت های بهداشتی خود جستجو کنید:

وقت ملاقات

برای بستری یک بیمار ، ملاقات های بدون دردسر اولین مرحله ای است که آنها نیاز دارند. ویژگی های برنامه ریزی قرار ملاقات به بیماران کمک می کند تا از هر کجا وقت خود را به صورت آنلاین رزرو کنند ، که می توانید زمان و شرایط اضطراری را کاهش دهید.

برنامه زمانبندی قرار ملاقات به بیماران این امکان را می دهد تا از دسترسی رادیولوژیست ها ، پزشکان یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مطلع شوند. این بدان معناست که بیماران می توانند بر اساس زمان مورد نیاز برای ملاقات با پزشک ، سریعاً وقت خود را به صورت آنلاین رزرو کنند. این حالت برای هر دو حالت آفلاین و آنلاین باز است که با به روز رسانی فوری در فرایند زمانبندی قرارها اضافه شده اند.

ویژگی قرار ملاقات به بیمار این امکان را می دهد که دارای شناسه خانوادگی باشد تا بتواند با انتخاب شناسه خانوادگی خود به راحتی هر ویژگی ملاقات را جستجو کند. روش های مختلفی برای پشتیبانی وجود دارد و می توان مبلغ آن را از طریق طرح های اقساط پرداخت کرد و به کاهش افزونگی کمک کند.

IP ، OP و OT همه در یکپارچه

HIS با سه ویژگی مهم مانند بستری ، سرپایی و مدیریت درمان ادغام می شود. این شامل گزارش سیستم اطلاعات مدیریت، مدیریت دارایی ، مدیریت بخش و اتاق ، تعیین پرستار و پزشک و موارد دیگر است. مدیریت سرپایی با مدیریت نیازهای هر بخش سرپایی سروکار دارد.

مدیریت قرار ملاقات سرپایی اطمینان حاصل می کند که حجم کار به طور مساوی بین مراقبین و پزشکان مختلف در کلینیک توزیع می شود. مزیت مدیریت قرار ملاقات ، تشویق مراقبت از بیمار از طریق پیگیری های به موقع ، کاهش زمان انتظار غیر ضروری و افزایش ارتباط بیمار با بیمارستان است. سیستم مدیریت اطلاعات بیمارستان از ایجاد قرارهای مختلف از طریق مرکز تماس ، تلفن ، حضوری و آنلاین از طریق پورتال های بیمار پشتیبانی می کند. این ماژول یک رویکرد نوآورانه است که به چندین پزشک کمک می کند تا از مدیریت سرپایی تمام روز خود مراقبت کنند.

خدمات مددکاری بستری به منظور ارائه کیفیت عالی مراقبت از بیمارانی است که در مرحله آسیب پذیر و حاد بیماری خود هستند. ماژول مدیریت بستری در HIS از پذیرش ماژول ، تخصیص تخت و در دسترس بودن تخت ، ترخیص و انتقال بیماران و موارد دیگر مراقبت می کند. این سیستم تمام پزشکان و سایر پرسنل درگیر در درمان بیماران ، گزارش های مفصلی از اقدامات ارائه شده به آنها و سایر موارد مربوط به آنها را ثبت می کند تا در هر زمان در زمان آنها قابل ردیابی باشد.

سیستم اطلاعات بیمارستانی به دستیابی به کارآیی اقتصادی و باقیماندن در مدیریت درمان کمک می کند. این ماژول در مقایسه با نتایج مداخله معمولی به جستجوی اسناد و عملکرد کوتاه تر کمک می کند.

صورتحساب و بیمه

فرآیند صورتحساب شامل هزینه هایی مانند پذیرش بیمار ، هزینه پزشک ، آزمایشات انجام شده و موارد دیگر است. قبل از مرخص شدن بیمار ، خانواده باید صورت حساب را به موقع پرداخت کنند. در اینجا HIS می آید که نقش مهمی در روند سریعتر و بدون خطا ایفا می کند. نرم افزار سیستم اطلاعات بیمارستان ، کارکنان را قادر می سازد تا تخفیف بیمه ، قیمت خدمات و سایر هزینه های اضافی را وارد کنند. اکنون با درمان یا خدمات خاصی که به بیمار ارائه می شود مطابقت دارد. با استفاده از کد، هزینه ها وارد شده و همچنین فرآیند صورتحساب خودکار را فعال می کند.

وقتی صحبت از خسارت بیمه به میان می آید ، سیستم مدیریت اطلاعات بیمارستان به سریعتر و آسان تر شدن روند کمک می کند. از کدهای صورتحساب منحصر به فرد برای روش های مختلف استفاده می کند تا اطمینان حاصل شود که هنگام ارائه بیمه به شرکت های بیمه مربوطه ، روند به درستی پیش می رود. HIS از کلیه مراحل رسیدگی به دعاوی بیمه مانند تشخیص خودکار بیمه ، الگوهای بیمه ، محاسبه مالیات بر اساس کشور و قابل اطمینان تر مراقبت می کند.

ادغام آزمایشگاهی

ادغام آزمایشگاهی در HIS با جمع آوری نمونه، رابط دستگاه و موارد دیگر سروکار دارد. برنامه های زیادی مانند برنامه phlebo ،  runnr و غیره وجود دارد تا فرایند یکپارچه سازی آزمایشگاهی در دسترس تر شود. ماژول مدیریت آزمایشگاه HMS به پخش و ضبط اطلاعات مربوط به آزمایشات انجام شده کمک می کند.

ماژول مدیریت آزمایشگاه در نرم افزار سیستم اطلاعات بیمارستان گزارش های سفارشی ، تسویه اعتبار ، تجزیه و تحلیل ، مدیریت سفارش ، اعلان های هوشمند ، گزارش های MIS دقیق و برنامه ها را مدیریت می کند. ما راه حل های تجزیه و تحلیل و مدیریت آزمایشگاه را برای نیازهای شما تنظیم می کنیم که می تواند گزارش ها را بارگذاری و گزارشات را ثبت کند، همچنین بانک های خون بیمارستان را مدیریت کند و یافته ها را بنویسد.

ماژول مدیریت آزمایشگاه با HMS اصلی ادغام شده است تا از روند کار برای هر بیمار بیمارستان ما مراقبت کرده و اطلاعات مربوط به آزمایشات انجام شده را ثبت کند.

ادغام داروخانه

ماژول ادغام داروخانه سیستم مدیریت اطلاعات بیمارستان از مدیریت سهام ، محاسبات مالیاتی داخلی ، هشدارهای انقضای خودکار ، بارکد و موارد دیگر مراقبت می کند. ماژول مدیریت داروخانه در HMS به کنترل داروخانه های مختلف کمک می کند. ماژول مدیریت داروخانه یکپارچه سازی نسخه ، مدیریت سهام ، گزارشات هوشمند ، لحظه خرید سهام و موارد دیگر را مدیریت می کند. یک داروسازی کامل را می توان از طریق ماژول مدیریت داروسازی HIS مدیریت کرد. همچنین می تواند با صورتحساب مرکزی ادغام شود. هنگامی که بیماران داروها را از داروخانه دریافت می کنند ، هزینه ها به صورت خودکار به صورتحساب بیمار منتقل می شود.

ماژول های تخصصی

ابزارهای گزارش دهی متمرکز در سیستم اطلاعات بیمارستان برای PACS ، اشعه ایکس ، سونوگرافی، سی تی اسکن و موارد دیگر وجود دارد. آنها همچنین با سایر فناوری های مختلف تصویربرداری سازگار هستند تا نتایج عالی را ارائه دهند. برای بررسی گزارش ها فقط به افراد مجاز احراز هویت داده می شود. تصویربرداری دیجیتال شامل یک روش ساده در قالب تشخیص اندام است. رادیولوژی ، دندانپزشکی ، انکولوژی ، IVF ART ، گزارشات قلب و عروق به راحتی توسط این فناوری قابل درک است. با استفاده از کد بیمار یا شناسه خانواده ، بیمار می تواند به سیستم وارد شده و وضعیت گزارش خود را بررسی کند. رزرو نوبت برای تشخیص برای بررسی نتایج ، هر فرآیند با این ویژگی در دسترس تر می شود.

رابط یکپارچه و نقشهای متمایز کاربر

سیستم اطلاعات بیمارستان به افراد دارای حریم خصوصی و امنیت اطلاعات ارائه می دهد. اجرای آنها به توانمندسازی عملکردهای روشن و روان کمک می کند. HIS یکی از نرم افزارهای مبتنی بر ابر است ، بنابراین هیچ فرصتی برای بروز نقص وجود ندارد، زیرا همه چیز با یکدیگر پیوند خورده است. این بدان معناست که داده های بیمار ایمن است و فقط توسط افراد محدود با احراز هویت قابل دسترسی است. داده ها در ابر یا سرور ذخیره می شوند و بنابراین کاملاً ایمن هستند.

منبع: وب سایت mocdoc.in

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *