نقش حیاتی آموزش پرونده الکترونیک سلامت EHR در موفقیت آن

نقش حیاتی آموزش پرونده الکترونیک سلامت EHR در موفقیت آن

همانطور که می دانیم پرونده الکترونیک سلامت EHR و پروند الکترونیک پزشکی EMR نوید مراقبت های درمانی – بهداشتی بهتر و کارآمدتری را ارائه می دهند. علیرغم اینکه EHR با مزایای بسیاری همراه است، در ابتدا ممکن است پزشکان و کارکنان با اکراه و نارضایتی از آنها استفاده کنند. به همین منظور جهت افزایش کارآیی و بهره وری پرونده الکترونیکی سلامت EHR، باید آموزشی جذاب و کامل از EHR را ارائه دهید، تا با اطلاع از مزایا و یادگیری نحوه استفاده صحیح از آن، گردش کار و مراقبت از بیمار را در همه سطوح بهبود بخشید. پس بیایید در این مقاله از مزایای آموزش پرونده الکترونیکی سلامت اطلاع پیدا کنیم.

مزایای آموزش پرونده الکترونیک سلامت EHR شامل چه مواردی می باشد؟

  • آموزش پرونده الکترونیک سلامت، عملیات مراقبت از بیمار را بهبود می بخشد.

با  EHRاز دقیق بودن و جامع بودن پرونده بیماران اطمینان حاصل می کنید. همچنین با اشتراک گذاری پرونده ها در بین پزشکان، از ثبات نحوه درمان در یک تیم مراقبتی یکپارچه اطمینان حاصل می شود. آموزش EHR به پزشکان و متخصصان مراقبت های درمانی کمک می کند تا حداکثر استفاده را از بستر EHR ببرند ، بنابراین مراقبت از بیمار بهبود می یابد.

EHR ها علاوه بر رسم نمودار جداگانه برای هر بیمار، دارای ظرفیت های پیشرفته سلامت، گزارش دهی و تجزیه و تحلیل جمعیت هستند. آن ها فرآیند های بالینی، مالی و عملیاتی این فرآیند را بسیار بهبود می بخشند و به سازمان ها در دستیابی به حداکثر بهره وری کمک می کنند. استفاده از EHR در حداکثر توان خود بسیار ضروری است، به ویژه در زمانی که پزشکان سعی می کنند در طرح های مبتنی بر ارزش و بهبود کیفیت مشارکت کنند. با استفاده از این فناوری، گزارشات رسمی قابل کنترل تر است، زیرا EHR اطلاعات حیاتی را با حداقل کلیک جمع آوری می کند. همچنین داده های به دست آمده EHR از ابتکارات مبتنی بر مراقبت، مانند بررسی عملکرد و معیارها پشتیبانی می کند.

  • EHR از تیم های مراقبت های درمانی پشتیبانی می کند.

راه حل های آموزشی  EHR بار اداری مورد نیاز جهت اجرای عملیات شما را کاهش می دهد. داشتن کارکنان آگاه و آموزش دیده، اجرای EHR را برای پزشکان، اعضای تیم و همکاران آسان تر کرده  و زمان کمتری برای جمع آوری اطلاعات لازم است. در نتیجه مدت بیشتری صرف مراقبت و ارتباط با بیماران می شود.

یادگیری هرچه بیشتر در رابطه با نرم افزار EHR، شما را برای موج بعدی نوآوری و فناوری اطلاعات در حوزه مراقبت های درمانی آماده می کند. این صنعت همچنان در حال رشد است و طراحان و تولید کنندگان این نرم افزار کاربردی، راه های جدیدی را برای بهبود کلینیک ها و مراقبت از بیماران کشف می کنند.

شرکت کوشانتک پس از سال ها تحلیل، تحقیق و بررسی، نرم افزاری را طراحی کرده که می توان از آن به عنوان یکی از جامع ترین نرم افزارهای پرونده الکترونیک سلامت در ایران نام برد که قابلیت ثبت بسیاری از اطلاعات مورد نیاز بیماران و کادر پزشکی از جمله نسخه های دستی و الکترونیکی ، اطلاعات اولیه تا اطلاعات پیشرفته ای همچون ویدئو اتاق عمل، نتایج آزمایشگاه، رادیولوژی و بسیاری از موارد دیگر را شامل می شود. این نکته قابل توجه است که این نرم افزار، امکان اتصال به تمام HIS های کشور را دارا می باشد.

جلوگیری از فرسودگی شغلی پزشک با پرونده الکترونیک سلامت

جلوگیری از فرسودگی شغلی پزشک با پرونده الکترونیک سلامت

 

آموزش و پشتیبانی پرونده الکترونیک سلامت که توسط شرکت های ارائه دهنده این نرم افزار انجام می شود، جهت ایجاد رضایت کاربر نهایی بسیار مهم است. اکثر پزشکان و متخصصان کلینیک نمی دانند چگونه از EHR خود برای حداکثر کارایی، استفاده کنند. در نتیجه، فناوری به جای ابزار تبدیل به یک مانع می شود. آموزش EHR راهی آسان برای مقابله با این قطع ارتباط و تحقق وعده مراقبت مطلوب است.

طرفداران EHR از کاربران نهایی خود می خواهند حداکثر استفاده را از این نرم افزار ببرند، بنابراین آنها می توانند نحوه بهینه سازی استفاده از EHR خود را بیاموزند. که یکی از آنها مراقبت از راه دور بیماران است و می تواند با افزایش رضایت پزشکان و بیماران همراه باشد.

  • تجدید تجربیات با پرونده های الکترونیکی

پرونده های الکترونیک سلامت نوآوری های جدیدی را در مراقبت از بیماران و مدیریت اقدامات پزشکی به ارمغان می آورند. برای استفاده موفقیت آمیز از این فناوری ، آموزش EHR را در نظر بگیرید، این امر باعث می شود که راه یکپارچگی دیجیتالی برای پزشکان و اعضای تیم به همان اندازه قابل دسترسی و امیدوار کننده باشد.

سخن آخر

انتقال به یک سیستم پرونده الکترونیک سلامت جدید، چیزی فراتر از تعویض سخت افزار یا اضافه کردن رایانه می باشد. به طوریکه پس از اجرا، نحوه انجام مراقبت های درمانی تغییر می کند. علی‌رغم اینکه اهمیت یک فرآیند پیاده‌سازی مدبرانه لازم است، آموزش کاربر، اغلب کمتر مورد تاکید قرار می‌گیرد. اما آموزش کاربر نهایی برای سیستم های EHR جهت پشتیبانی از کارایی و مهمتر از همه ایمنی بیمار ضروری است.

آموزش ناکافی کاربر، همراه با تمرکز ضعیف و اجرای ناکارآمد EHR، می‌تواند منجر به پیامدهای منفی در شیوه‌های پزشکی و درمانی شود. این عواقب می تواند از دست دادن کارایی، اشتباهات پزشکی تا داده هایی که در معرض خطر قرار می گیرند و بر خود فرآیند و بیماران آن تأثیر می گذارد، باشد. از دست دادن بهره وری، روحیه و رضایت شغلی نیز مواردی هستند که می تواند ناشی از آموزش ناکافی باشد.

با توجه به اهمیت و مزایای گفته شده از آموزش پرونده الکترونیک سلامت برای کاربران، می توانید با کوشان تک تماس بگیرید تا شما را برای نحوه آموزش و پشتیبانی این نرم افزار راهنمایی کنیم.

منبع: وب سایت tempdev.com

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× مشاوره آنلاین