راهنمای کامل اسکن پرونده های پزشکی MRS

راهنمای کامل اسکن پرونده های پزشکی MRS

بیش از هر زمان دیگری، تقاضای فزاینده ای برای استفاده از فناوری در حوزه سلامت و پزشکی وجود دارد. زیرا فناوری، کیفیت مراقبت از بیماران را بهبود می بخشد و در عین حال هزینه های کلی را کاهش می دهد. برای سازمان های ارائه دهنده خدمات سلامت و مراقبت های درمانی، در ابتدا ممکن است به کارگیری فناوری های دیجیتال طاقت فرسا باشد، اما اگر می خواهند از مزیت های دیجیتالی شدن بهره مند شوند، باید آمادگی خود را برای کسب زیرساخت های لازم فراهم سازند. یکی از راه هایی که سازمان های درمانی می توانند روند تحول دیجیتال خود را آغاز کنند، اسکن پرونده های پزشکی است. در این مقاله از مجله کوشان تک خواهیم گفت که اسکن پرونده های پزشکی (Medical Record Scanning) چگونه می تواند به شما در بهبود خدمات درمانی و افزایش درآمد کمک کند.

چرا مراکز درمانی باید از اسکن پرونده های پزشکی (MRS) استفاده کنند؟

استفاده از سوابق کاغذی جهت ذخیره و نگهداری شامل هزینه بالایی می باشد. علاوه بر این، سوابق پزشکی مبتنی بر کاغذ چالش های بزرگی را برای مراکز درمانی ایجاد می کند، که شامل :

سوابق پزشکی کاغذی، مستعد خطاهای انسانی

هنگام نگهداری اسناد پزشکی در قالب فیزیکی، امکان اشتباه یا گم شدن مدارک بسیار زیاد می باشد و همچنین احتمال خطا را افزایش می دهد و در صورتی که این اسناد حاوی اطلاعات حساس باشند، می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد و حتی جان بیمار را در خطر قرار دهد.

سوابق پزشکی کاغذی در معرض خطر نابودی هستند و اطمینان در محافظت از سوابق، دارای اهمیت حیاتی است. اگر خسارت جبران ناپذیری رخ دهد، می تواند سازمان های درمانی را در معرض نقض جدی قوانین قرار دهد.

سوابق پزشکی کاغذی و افزایش هزینه ها

 

سوابق پزشکی کاغذی و افزایش هزینه ها

سوابق پزشکی کاغذی و افزایش هزینه ها

 

تحقیقات نشان می دهد که سالانه هزینه بالایی برای حفظ و نگهداری اسناد کاغذی صرف می شود که می توان این هزینه را برای استخدام پزشکان یا پرستاران جهت ارائه خدمات بیشتر انجام داد.

مزایای اصلی اسکن پرونده های پزشکی (MRS) چیست؟

اسکن پرونده های پزشکی یا دیجیتالی سازی سوابق به ارائه دهندگان خدمات درمانی، امکان ارائه خدمات منسجم و بهبود یافته را فراهم می سازد، زیرا کادردرمان را قادر می سازد تا توجه خود را بر روی بیماران متمرکز کنند، نه کارهای اداری.

سازمان های ارائه دهنده خدمات درمانی انتظار دارند که از دیجیتالی کردن سوابق پزشکی خود، چندین مزیت اصلی را کسب کنند، از جمله:

افزایش کارایی

مدیریت سوابق پزشکی زمان و انرژی زیادی به خود اختصاص می دهد، اما وقتی سوابق پزشکی، دیجیتالی می شوند، به انرژی و زمان کمتری احتیاج دارید ، به این معنی که می توانید از منابع بهتر استفاده کنید.

کاهش هزینه ها

گزارشات نشان می دهد که به صورت تخمینی، سالانه هزینه بالایی برای ذخیره سازی اسناد کاغذی صرف می شود. هزینه ای که با اسکن پرونده های پزشکی از بین می رود.

پس از دیجیتالی شدن سوابق پزشکی، دیگر نیازی به ذخیره سازی دستی نیست،که این ویژگی باعث صرفه جویی در استفاده از فضا برای بایگانی سوابق پزشکی در بیمارستان ها، کلینیک ها و… می شود و می توان از این فضا برای اهداف مهم تر مانند: افزایش اتاق های بستری، معاینه و … استفاده کرد. علاوه بر این، از آنجا که تجهیزات دیگری مانند اسکنر و چاپگر دیگر مورد نیاز نیست، سازمان های ارائه دهنده خدمات درمانی می توانند هزینه های کلی خود را کاهش دهند.

بهبود مراقبت از بیمار

با کمک اسکن پرونده های پزشکی (MRS) ، پزشکان و پرستاران می توانند در هر لحظه به اطلاعات دقیق دسترسی داشته باشند که درنتیجه بیماران، مراقبت های بهتری را دریافت می کنند و احتمال خطا کاهش می یابد.

اسکن پرونده های پزشکی (MRS) دسترسی به سوابق بیمار را در داخل و خارج از بیمارستان تسهیل می کند،که این امکان باعث می شود زمان صرف شده برای انجام کارها به شدت کاهش یابد.

انطباق بهتر با کمک اسکن پرونده های پزشکی MRS

 

انطباق بهتر با کمک اسکن پرونده های پزشکی MRS

انطباق بهتر با کمک اسکن پرونده های پزشکی MRS

 

سازمان های بهداشتی و درمانی که از سوابق پزشکی کاغذی استفاده می کنند، معمولا بیشتر از سازمان هایی که از سوابق پزشکی الکترونیک استفاده می کنند، در معرض خطر عدم پیروی از قوانین قرار دارند و هنگامی که هیچ فرآیند مؤثری برای مدیریت سوابق وجود نداشته باشد، این خطر بیشتر است.

از طرفی بایگانی های سوابق پزشکی برای مدیریت و دسترسی کارآمد به سوابق، بسیار بزرگ و نامنظم هستند و این بدان معنی است که سوابق به راحتی جا به جا می شوند و در برابر نقض داده ها یا فساد آسیب پذیر می شوند.

با استفاده از سوابق پزشکی دیجیتال، این خطرات به طور قابل توجهی کاهش می یابد. همچنین از آنجا که سوابق دیجیتالی فقط برای افراد مجاز قابل دسترسی است، امنیت این اسناد نیز بالا می رود و این یکی از مهم ترین دلایل برای اعتماد به اسکن پرونده های پزشکی (MRS)  است.

کوشان تک : انتخابی مطمئن برای اسکن پرونده های پزشکی

با توجه به اینکه تحقیقات نشان دهنده تأثیر قابل توجه فناوری های جدید در افزایش بهبود مراقبت از بیمار است، اکنون ضروری است که سازمان های ارائه دهنده خدمات سلامت روند تحول دیجیتال را در اسرع وقت آغاز کنند.

متخصصان کوشان تک به عنوان ارائه دهنده نرم افزارهای پیشتاز در حوزه سلامت، پیچیدگی ها و نگرانی های شما را در مورد اسکن پرونده های پزشکی که شامل: نگرانی های قانونی تا نگرانی در مورد محرمانه بودن سوابق پزشکی را  به خوبی درک می کنند و در تلاش اند که با ارائه بهترین و بروزترین خدمات و محصولات به رفع این نگرانی ها کمک کنند.

همچنین نرم افزار اسکن پرونده های پزشکی ما کمک می کند تا ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی با ایجاد پرونده های پزشکی دیجیتال، کیفیت خدمات درمانی خود به بیمار را از طریق دسترسی آسان و سریع متخصصان به سوابق بیمار، بهبود بخشند.

آماده شروع سفر تحول دیجیتال خود هستید؟ با متخصصان کوشان تک تماس بگیرید تا ببینیم چگونه می توانیم شما را برای دریافت نرم افزاری مناسب راهنمایی کنیم.

نوشته شده توسط: نرگس گرامی

منابع: وب سایت EDM

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× مشاوره آنلاین