راهنمای کامل اسکن پرونده های پزشکی MRS

راهنمای کامل اسکن پرونده های پزشکی MRS

بیش از هر زمان دیگری، تقاضای فزاینده ای برای استفاده از فناوری در حوزه سلامت و پزشکی وجود دارد. فناوری، کیفیت مراقبت از بیماران را بهبود می بخشد و در عین حال هزینه های کلی را کاهش می دهد. برای سازمان های ارائه دهنده خدمات سلامت و مراقبت های بهداشتی، فشار برای انجام این کار می تواند طاقت فرسا باشد، اما اگر می خواهند با تحول دیجیتال همراه شوند، باید آماده مقابله با این چالش ها نیز باشند. یکی از راه هایی که سازمان های بهداشتی درمانی می توانند سفر تحول دیجیتال خود را آغاز کنند، اسکن پرونده های پزشکی MRS است. در این مقاله از مجله کوشان تک خواهیم گفت که اسکن سوابق پزشکی چگونه می تواند به شما در بهبود خدمات درمانی و افزایش درآمد کمک کند.

چرا مراکز درمانی باید از اسکن پرونده های پزشکی MRS استفاده کنند؟

در حال حاضر ذخیره و استفاده از سوابق کاغذی تقریبا 300 میلیون دلار در سال هزینه دارد. علاوه بر این، سوابق پزشکی مبتنی بر کاغذ چالش های بزرگی را برای مراکز درمانی ایجاد می کند، که شامل:

سوابق پزشکی کاغذی، مستعد خطاهای انسانی

هنگام نگهداری اسناد پزشکی در قالب فیزیکی، امکان اشتباه یا گم شدن مدارک بسیار زیاد می باشد و در صورتی که این اسناد حاوی اطلاعات حساس باشند، می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. علاوه بر این، پرشدن پرونده های پزشکی کاغذی به شکل دستی، احتمال خطا را افزایش می دهد و ثبت اطلاعات نادرست توسط کارکنان، می تواند جان بیمار را در خطر قرار دهد.

اکنون بیش از هر زمان دیگری، سوابق پزشکی کاغذی در معرض خطر هستند و اطمینان در محافظت از سوابق، دارای اهمیت حیاتی است. اگر خسارت جبران ناپذیری رخ دهد، می تواند سازمان های بهداشتی را در معرض نقض جدی قوانین قرار دهد.

سوابق پزشکی کاغذی و افزایش هزینه ها

 

سوابق پزشکی کاغذی و افزایش هزینه ها

سوابق پزشکی کاغذی و افزایش هزینه ها

 

معمولا به هزینه های ایجاد اسناد کاغذی توجه می شود و اغلب هزینه های مدیریت سوابق پزشکی کاغذی دست کم گرفته می شود . اما تحقیقات نشان می دهد که سالانه بین 500000 تا 1 میلیون دلار برای حفظ و نگهداری این اسناد هزینه می شود که می تواند برای استخدام پزشکان یا پرستاران صرف شود.

مزایای اصلی اسکن پرونده های پزشکی MRS چیست؟

اسکن پرونده های پزشکی یا دیجیتالی سازی سوابق به ارائه دهندگان خدمات سلامت، امکان ارائه خدمات منسجم و بهبود یافته را می دهد، زیرا کارکنان را قادر می سازد تا توجه خود را بر روی بیماران متمرکز کنند، نه کارهای اداری.

سازمان های ارائه دهنده خدمات سلامت انتظار دارند که از دیجیتالی کردن سوابق پزشکی خود، چندین مزیت اصلی را کسب کنند، از جمله:

افزایش کارایی

به طور تقریبی 10 هزار کارمند به صورت تمام وقت برای مدیریت سوابق پزشکی زمان می گذارند و به این معنی است که کارهای مهم دیگری برای حفظ و نگهداری سوابق پزشکی کاغذی نادیده گرفته می شوند. اما وقتی سوابق پزشکی، دیجیتالی می شوند، به کارکنان کمتری احتیاج دارید ، به این معنی که می توانید از منابع بهتر استفاده کنید.

دیجیتالی سازی همچنین نیاز به دسترسی سریع و ایمن به سوابق پزشکی را فراهم  می کند اما با استفاده از اسناد کاغذی، دستیابی به این اهداف امکان پذیر نیست. وقتی پرونده های پزشکی از طریق اسکن و به صورت دیجیتالی ذخیره می شوند، بلافاصله قابل دسترسی هستند و کارکنان می توانند در هر زمان و مکانی، سوابق بیمار را مشاهده کنند.

کاهش هزینه ها با استفاده از اسکن پرونده های پزشکی MRS

گزارشات نشان می دهد که به صورت تخمینی، سالانه بین 500000 تا 1 میلیون دلار برای ذخیره سازی کاغذی هزینه می شود. هزینه ای که با اسکن پرونده های پزشکی MRS از بین می رود.

پس از دیجیتالی شدن سوابق پزشکی، دیگر نیازی به ذخیره سازی دستی نیست،که این ویژگی باعث صرفه جویی در استفاده از فضا برای بایگانی سوابق پزشکی در بیمارستان ها، کلینیک ها و… می شود و می توان از این فضا برای اهداف مهم تر مانند: افزایش اتاق های بستری، معاینه و … استفاده کرد. علاوه بر این، از آنجا که تجهیزات دیگری مانند اسکنر و چاپگر دیگر مورد نیاز نیست، سازمان های ارائه دهنده خدمات سلامت می توانند 30 درصد از هزینه های کلی خود را کاهش دهند و به طور کلی ، اسکن سوابق پزشکی (MRS)  می تواند 300 میلیون دلار در سال صرفه جویی کند.

بهبود مراقبت از بیمار

با کمک اسکن سوابق پزشکی (MRS) ، پزشکان و پرستاران می توانند در لحظه به اطلاعات دقیق دسترسی داشته باشند که درنتیجه بیماران، مراقبت های بهتری را دریافت می کنند و احتمال خطا کاهش می یابد.

اسکن سوابق پزشکی (MRS) دسترسی به سوابق بیمار را در داخل و خارج از بیمارستان تسهیل می کند،که این امکان باعث می شود زمان صرف شده برای انجام کارها به شدت کاهش یابد.

انطباق بهتر با کمک اسکن پرونده های پزشکی MRS

 

انطباق بهتر با کمک اسکن پرونده های پزشکی MRS

انطباق بهتر با کمک اسکن پرونده های پزشکی MRS

 

سازمان های بهداشتی و درمانی که از سوابق پزشکی کاغذی استفاده می کنند، معمولا بیشتر از سازمان های که از سوابق پزشکی الکترونیک استفاده می کنند، در معرض خطر عدم پیروی از قوانین سختگیرانه قرار دارند و هنگامی که هیچ فرآیند موثری برای مدیریت سوابق وجود نداشته باشد، خطر حتی بیشتر است.

از طرفی بایگانی های سوابق پزشکی برای مدیریت و دسترسی کارآمد به سوابق، بسیار بزرگ و نامنظم هستند و این بدان معنی است که سوابق به راحتی جا به جا می شوند و در برابر نقض داده ها یا فساد آسیب پذیر می شوند.

با استفاده از سوابق پزشکی دیجیتال، این خطرات به طور قابل توجهی کاهش می یابد. همچنین از آنجا که سوابق دیجیتالی فقط برای افراد مجاز قابل دسترسی است، امنیت این اسناد نیز بالا می رود و این یکی از مهم ترین دلایل برای اعتماد به اسکن پرونده های پزشکی MRS  است.

کوشان تک : بهترین انتخاب برای نصب نرم افزار اسکن پرونده های پزشکی MRS

با توجه به اینکه تحقیقات نشان دهنده تأثیر قابل توجه فناوری های جدید در افزایش بهبود مراقبت از بیمار است، اکنون ضروری است که سازمان های ارائه دهنده خدمات سلامت روند تحول دیجیتال را در اسرع وقت آغاز کنند.

متخصصان کوشان تک به عنوان ارائه دهنده آخرین نرم افزارهای روز دنیا درحوزه سلامت، پیچیدگی ها و نگرانی های شما را در مورد اسکن پرونده های پزشکی MRS که شامل: نگرانی های قانونی تا نگرانی در مورد محرمانه بودن سوابق پزشکی می شود را  به خوبی درک می کنند و در تلاش اند که با ارائه بهترین و بروزترین خدمات و محصولات به رفع این نگرانی ها کمک کنند.

همچنین نرم افزار اسکن سوابق پزشکی کوشان تک کمک می کند تا ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی با ایجاد پرونده های پزشکی دیجیتال، کیفیت خدمات مراقبتی خود به بیمار را از طریق دسترسی آسان و سریع متخصان به سوابق بیمار، بهبود ببخشند.

آماده شروع سفر تحول دیجیتال خود هستید؟ امروز با متخصصان کوشان تک تماس بگیرید تا ببینیم چگونه می توانیم با استفاده از فناوری، کیفیت مراقبت از بیماران در سازمان شما را بهبود ببخشیم و در عین حال هزینه های کلی را کاهش دهیم.

نوشته شده توسط: نرگس گرامی

منابع: وب سایت EDM

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *