نکات مهم برای اجرای موفقیت آمیز پرونده الکترونیک سلامت

نکات مهم برای اجرای موفقیت آمیز پرونده الکترونیک سلامت

همانطور که می دانیم امروزه از پرونده الکترونیک سلامت برای کمک به اقدامات پزشکی جهت بهبود سطح مراقبت از بیمار، از بررسی وضعیت بیمار گرفته تا تشخیص و درمان و در کل بهبود عملکرد مراکز درمانی استفاده می شود. اما برای اینکه بیشترین بهره را از EHR ببریم باید چه مواردی را در نظر بگیریم؟ در این مقاله ما مواردی را که برای تمام مراحل اجرای پرونده الکترونیک سلامت اهمیت دارد را بیان کردیم.

آماده سازی برای اجرای موفقیت آمیز پرونده الکترونیک سلامت

قبل از اجرای پرونده الکترونیک سلامت:

  • فهرستی از مواردی که برای اجرای EHR با اهمیت است را تهیه کنید.

آنچه را که برای اجرای EHR چه توسط دولت و چه برای عملکرد شما مورد نیاز است، فهرست کنید. این فهرست ممکن است شامل ویژگی هایی مانند گواهی EHR، الگوی قابل تنظیم، فناوری مبتنی بر ابر و موارد دیگر باشد. مشخص کنید چه چیزی با اهمیت است و چه چیزی ممکن است مایل به مذاکره باشید.

  • گردش کار خود را نقشه برداری کنید.

ساختار عملکرد خود را از نظر گردش کاری ترسیم کنید. تغییر به EHR نیاز به یک گردش کاری بسیار متفاوتی از تیم شما دارد که اجرای آن را بسیار پیچیده‌تر می‌کند. با نوشتن نحوه انجام تمرین با توجه به اهداف و روال روزانه‌ی آن، آسان‌تر می‌توانید ببینید که چگونه نرم‌ افزارهای دیگر به آن عمل می‌کنند.

  • تحقیق کنید.

تحقیق کنید تا بفهمید جدیدترین و ضروری ترین ویژگی ها در EHR های امروزی چیست. به رقبا و همتایان خود نگاهی بیندازید تا متوجه شوید از چه کسانی استفاده می کنند، آیا موفقیت آمیز هستند یا نه و نحوه اجرای EHR برای آنها چگونه بوده است.

  • تنظیم مجوز برا کنترل افرادی که به اطلاعات بیمار دسترسی دارند.

در گذشته، مراکز درمانی متکی بر سیستم‌ های مبتنی بر کاغذ از پروتکل‌های کنترل شده ای برای فعال کردن یا ممانعت از دسترسی به سوابق بیمار استفاده می‌کردند.

اتاق های قفل شده بایگانی تضمین می کرد که فقط کاربران مجاز می توانند اطلاعات حساس بیمار را ببینند. اکنون، سیستم های EHR به شما این امکان را می دهند که تعیین کنید چه کسانی از کارکنان شما می توانند اطلاعات مربوط به بیماران را جستجو کنند و همچنین جزئیات جدیدی را اضافه و یا حتی تنظیماتی را انجام دهند. مدیران به سادگی می توانند گزارش را بررسی کنند تا ببینند چه کسی و چه زمانی به چه اطلاعاتی دسترسی داشته است.

  • قبل از سفارش نرم افزار EHR درباره شرکت ارائه دهنده نرم افزار تحقیق کنید.
تحقیق در رابطه با شرکت های ارائه دهنده پرونده الکترونیک سلامت

تحقیق در رابطه با شرکت های ارائه دهنده پرونده الکترونیک سلامت

اکنون که می دانید به یک سیستم پرونده الکترونیک سلامت نیاز دارید، فقط عاقلانه است که در مورد شرکت نرم افزاری که این راه حل را برای سازمان شما ارائه می دهد، تحقیق کنید. شما می خواهید با شرکتی همراه شوید که سابقه اثبات شده ای در توسعه و ارتقاء نرم افزار EHR داشته باشد.

توسعه نرم‌افزار پزشکی مستلزم نوع خاصی از مهارت است و هر چه مدت زمان طولانی‌تری یک شرکت در زمینه تولید برنامه‌های EHR فعالیت داشته باشد، تجربه بیشتری را به روی میز خواهد آورد. سعی کنید از نظرات مشتریان آن ها اطلاع پیدا کنید.

همچنین هم برای تیم اجرایی و هم برای کارکنان خود یک نسخه آزمایشی درخواست کنید. این عمل به تیم شما که به طور روزانه از نرم افزار استفاده می کند، کمک می کند تا آنچه را که انجام می دهد و دوست ندارد در طول نسخه نمایشی بیان کند. هرچه تیم شما با نرم افزاری که انتخاب می کنید هماهنگی بیشتری داشته باشد، اجرای EHR شما روان تر خواهد بود.

در طول اجرای پرونده الکترونیک سلامت:

ابتدا مشخص کنید که چه منابعی در اختیار مرکز شما قرار دارد تا به کارکنان کمک کند در مورد نرم افزار EHR  آموزش ببینند. شما باید زمان کافی را برای مطالعه برنامه و تمرین استفاده از آن به تیم خود اختصاص دهید تا بتوانند از قابلیت های آن نهایت استفاده را ببرند.

مشخص کنید که کدام اعضای تیم شما در مورد کامپیوتر و نرم افزار، اطلاعات بیشتری دارند. می‌توانید آن‌ها را به‌عنوان اولین کسانی که آموزش را طی می‌کنند تعیین کنید، زیرا احتمالاً سریع‌تر آن را دریافت ‌کنند. آن ‌ها می‌دانند شما قصد چه دستاوردی از نرم افزار را دارید و می‌توانند بفهمند که برای آموزش بقیه تیم چه مواردی را باید در اولویت قرار دهید.

از سوی دیگرزمانی که تیم شما سعی می کند پرونده الکترونیک سلامت را در کنار انجام سایر کارهای خود بیاموزد، فناوری جدید می تواند بسیار خسته کننده باشد. به منظور کاهش این ناامیدی در طول اجرای EHR و جلوگیری از فرسودگی شغلی، مدیران باید آماده شنیدن آنچه کارکنان در حال تجربه هستند و همکاری با فروشنده برای حل هر گونه مشکلی باشد.

  • استفاده از ابزار ها و روش های کاربردی تر

نیازی نیست اعضای تیم شما وقت خود را با تایپ سوابق قدیمی بیمار در سیستم پرونده الکترونیک سلامت تلف کنند. در عوض، می‌توانید از فناوری تشخیص کاراکتر نوری برای اسکن هر رکورد استفاده کنید و سپس آن را در قالب دیجیتال برای دسترسی آسان تیم خود ذخیره کنید.

همچنین می‌توانید از تشخیص صدا استفاده کنید تا به متخصصان پزشکی خود به جای تایپ اطلاعات در EHR، توانایی صحبت کردن را بدهید. سیستم ‌های گفتاری نسبت به نوشتاری، دارای واژگان پزشکی گسترده‌ تری هستند که قبلاً در آن تعبیه شده‌اند و فرآیند تبدیل کلمه گفتاری را به فایل‌های دیجیتالی برای استفاده در نمودار بیمار تسریع می‌کنند.

پس از پیاده سازی پرونده الکترونیک سلامت:

  • آموزش در مرکز
حضور یک پشتیبان پرونده الکترونیک سلامت در مرکز درمانی

حضور یک پشتیبان پرونده الکترونیک سلامت در مرکز درمانی

باید فروشنده نرم افزار یکی از اعضای تیم خود را برای همکاری با تیم شما در مرکز بفرستد، در این صورت فرآیند پیاده سازی شما با مشکل مواجه می شود. شما به شخصی نیاز دارید که نرم افزار داخل و خارج را بشناسد و شخصاً در آنجا حضور داشته باشد تا پیچیدگی های اجتناب ناپذیر فناوری جدید را رفع کند.

از سوی دیگر حتی پس از تکمیل آموزش در مرکز، فروشنده شما باید همیشه در دسترس باشد تا بتواند در هر زمان وارد نرم افزار شود و مشکلات را رفع کند.

در آخر

پرونده الکترونیک سلامت (EHR) به عنوان یک فناوری اطلاعات درمانی مدرن در نظر گرفته می شود که به متخصصان پزشکی در بهبود کیفیت مراقبت کمک می کند. نرم افزار ثبت الکترونیک سلامت به پزشکان اجازه می دهد تا تمام اطلاعات بیمار را در طول زمان به طور دقیق ترسیم کنند و در عین حال ایمنی بیمار را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. پس در نظرگرفتن تمام شرایط لازم برای اجرای موفقیت آمیز EHR به منظور دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده ضروری است.

شرکت کوشان تک با طراحی یک پرونده جامع الکترونیک سلامت، شما را در مسیر رسیدن به اهدافتان یاری می رساند. پس برای هرگونه سؤال با ما تماس بگیرید.

منبع: وب سایت adsc.com

وب سایت  isalushealthcare.com

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× مشاوره آنلاین