چگونه MRS به صرفه جویی در هزینه ها کمک می کند؟

چگونه MRS به صرفه جویی در هزینه ها کمک می کند؟

به طور گسترده اذعان شده است که MRS (اسکن سوابق پزشکی) با بهبود ارائه خدمات به بیماران، کمک بزرگی به سازمان های ارائه دهنده خدمات سلامت می کند و همچنین این اطمینان حاصل می شود که صنعت پزشکی از عصر دیجیتال عقب نماند. در این مقاله از مجله کوشان تک، ما نه تنها در مورد مزایایی MRS صحبت می کنیم بلکه به موضوع صرفه جویی در هزینه ها که با استفاده از این فناوری حاصل می شود، نیز می پردازیم.

مزایای MRS (اسکن سوابق پزشکی)

MRS (اسکن سوابق پزشکی) یک مرحله مهم در انتقال کسب و کارهای قدیمی به عصر دیجیتال است و مزایای قابل توجهی نیز وجود دارد.در ادامه برخی از مزایای اصلی اسکن اسناد برای صنعت پزشکی بیان شده است:

دسترسی و ذخیره سازی آسان

مطالعات نشان می هد که کارمندان در دفاتر سنتی به طور متوسط ​​شش ساعت در هفته را صرف جستجوی فیزیکی اسناد کاغذی می کنند، در حالی که کارمندان می توانند اسناد مورد نیاز خود را در قالب دیجیتال بلافاصله پیدا کنند، که این ویژگی باعث بهبود کارایی و بهره وری کلی می شود .

هنگامی که سوابق پزشکی دیجیتالی می شوند، بلافاصله با سایر ارائه دهندگان خدمات درمانی قابلیت به اشتراک گذاری دارند. این مزیت باعث می شود تا پزشکان بتوانند بهتر از قبل به وظایف خود عمل کنند و سریعتر بیماری را تشخیص دهند.

همچنین ذخیره سازی الکترونیکی به این معنی است که برای تعداد زیادی از سوابق دیگر نیازی به اشغال فضای فیزیکی نیست، که این امر فرایند مدیریت اسناد را کارآمدتر می کند.

افزایش امنیت

 

MRS خطر از بین رفتن اسناد را کاهش می دهد.

MRS خطر از بین رفتن اسناد را کاهش می دهد.

 

سوابق پزشکی مبتنی بر کاغذ، خطرات زیادی را برای سازمان های ارائه دهنده خدمات درمانی به همراه دارد، از جمله : اطلاعات نادرست، از دست دادن داده و آسیب های غیر قابل برگشت که منجر به خطر تشخیص اشتباه می شوند.

با MRS (اسکن سوابق پزشکی) می توان از بسیاری از این خطرات جلوگیری کرد و دیگر نیازی نیست که سوابق به صورت فیزیکی منتقل شوند، در نتیجه خطر از بین رفتن اسناد کاهش می یابد.

بهبود مراقبت از بیمار

به دلیل کاهش بودجه ی سازمان های ارائه دهنده خدمات درمانی، اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است که اطمینان حاصل شود که با کار اداری غیر ضروری، وقت و منابع هدر نمی روند.

کارمندان با کمک MRS با کارهای اداری کمتری روبرو می شوند، در نتیجه می توانند زمان بیشتری را به بیماران خود اختصاص دهند و در نهایت به شکل  موثری، مراقبت از بیمار را بهبود می بخشند.

صرفه جویی در هزینه ها با کمک MRS (اسکن سوابق پزشکی)

هزینه واقعی مدیریت سوابق پزشکی کاغذی اغلب دست کم گرفته می شود. علاوه بر هزینه های مربوط به ایجاد اسناد کاغذی، این سوابق دارای هزینه های جاری دیگری، از جمله: نگهداری، بازیابی و بایگانی نیز هستند. با توجه به اینکه مراکز خدمات درمانی بطور مداوم با کاهش بودجه روبرو هستند، با کمک MRS و تغییر فرایندها، می توان هزینه های صرف شده را به شکل قابل توجهی کاهش داد.

کاهش هزینه های بایگانی

 

صرفه جویی در هزینه های بایگانی با کمک MRS

صرفه جویی در هزینه های بایگانی با کمک MRS

گزارشات نشان می دهد که به صورت تخمینی سالانه بین 500000 تا 1 میلیون دلار برای ذخیره سازی و بایگانی سوابق کاغذی هزینه می شود اما با استفاده از MRS (اسکن سوابق پزشکی) می توان این مبلغ را برای استخدام پزشکان و پرستاران بیشتر هزینه کرد.

با کمک اسناد دیجیتالی دیگر نیازی به ذخیره سازی فیزیکی نیست، به این معنی که می توانید در هزینه های مربوط به فضا برای بایگانی اسناد صرفه جویی کنید. همچنین فضای بیشتری را برای اتاق های بستری و معاینه اختصاص دهیم و بودجه بیشتری را برای مواردی که می توانند به نفع کارمندان و بیماران باشند، هزینه کرد.

آینده ی سازمان های خدمات درمانی با استفاده از MRS (اسکن سوابق پزشکی)

در طول زندگی، یک فرد برای دریافت خدمات سلامتی به مراکز درمانی بسیاری مراجعه می کند و این می تواند به این معنی باشد که یک فرد دارای چندین پرونده پزشکی باشد که به طور موثر بین سازمان ها به اشتراک گذاشته نمی شود و مراقبت از بیمار را تا حدودی مشکل می کند. اما با کمک MRS (اسکن سوابق پزشکی)، ای مشکل و بسیاری از مشکلات دیگر در صنعت پزشکی برطرف خواهد شد.

در ادامه خواهیم گفت که MRS (اسکن سوابق پزشکی)، چگونه آینده ی سازمان های ارائه دهنده ی خدمات درمانی را بهبود می بخشد.

بازیابی و حفظ امنیت اطلاعات

هنگامی که سوابق پزشکی دیجیتالی می شوند، می توان آن ها را به راحتی در سازمان یافت و بلافاصله بازیابی کرد. همچنین پزشکان می توانند اسناد جدیدی را در پرونده الکترونیکی پزشکی بیمار مشاهده، جستجو و اضافه کنند. با دسترسی مبتنی بر مجوزها، می توانید اطمینان حاصل کنید که داده های شخصی به اشتباه دست نخواهند خورد.

کوشان تک؛ بهترین انتخاب برای نصب نرم افزار MRS (اسکن سوابق پزشکی)

با توجه به اینکه تحقیقات نشان دهنده تأثیر قابل توجه فناوری های جدید در افزایش بهبود مراقبت از بیمار است، اکنون ضروری است که سازمان های ارائه دهنده خدمات سلامت روند تحول دیجیتال را در اسرع وقت آغاز کنند.

متخصصان کوشان تک به عنوان ارائه دهنده آخرین نرم افزارهای روز دنیا درحوزه سلامت، پیچیدگی ها و نگرانی های شما را در مورد MRS که شامل: نگرانی های قانونی تا نگرانی در مورد محرمانه بودن سوابق پزشکی می شود را  به خوبی درک می کنند و در تلاش اند که با ارائه بهترین و بروزترین خدمات و محصولات به رفع این نگرانی ها کمک کنند.

همچنین نرم افزار MRS ما کمک می کند تا ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی با ایجاد پرونده های پزشکی دیجیتال، کیفیت خدمات مراقبتی خود به بیمار را از طریق دسترسی آسان و سریع متخصان به سوابق بیمار، بهبود ببخشند.

آماده شروع سفر تحول دیجیتال خود هستید؟ امروز با متخصصان کوشان تک تماس بگیرید تا ببینیم چگونه می توانیم با استفاده از فناوری، کیفیت مراقبت از بیماران در سازمان شما را بهبود ببخشیم و در عین حال هزینه های کلی را کاهش دهیم.

نوشته شده توسط: نرگس گرامی

منبع: سایت EDM

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *