چرا مراکز درمانی از سامانه نوبت دهی استفاده می کنند؟

چرا مراکز درمانی از سامانه نوبت دهی استفاده می کنند؟

دنیای سلامت با پیشرفت تکنولوژی قدم در مسیر بهتری گذاشته است، به طوریکه روندها و رویه هایی که قبلاً مناسب بوده اند، امروزه پاسخ گوی نیازهای بیماران و مراکز درمانی نمی باشند و به همین دلیل، مدیران در حال جست و جو برای تکنیک ها و فن آوری های جدیدی هستند تا بتوانند خدمات بهتری را به بیماران ارائه دهند. سامانه نوبت دهی، یکی از نرم افزارهایی است که می تواند عملکرد مراکز درمانی را بهبود ببخشد.

در این مقاله از مجله کوشان تک درباره ی مزایای پیاده سازی سیستم نوبت دهی صحبت می کنیم.

چرا مراکز درمانی به سامانه نوبت دهی نیاز دارند؟

تعیین وقت قبلی، یکی از فرآیندهایی است که با افزایش تعداد بیماران، می تواند مشکلات اساسی برای مراکز درمانی ایجاد کند. تعیین وقت نوبت برای بیماران، کاری به ظاهر ساده به نظر می رسد اما با افزایش تعداد بیماران، می تواند به سرعت مشکلاتی از جمله: ازدحام بی مورد و طولانی مدت بیماران، اتلاف وقت پزشکان، افزایش نارضایتی کادر درمان و …. را به همراه داشته باشد و سازمان شما را به چالش بکشد.

از طرف دیگر تعیین نوبت از طریق تلفن برای بیماران یک فرایند وقت گیر و ناخوشایند است، به ویژه در جامعه ی امروز ما که بیشتر کارها از طریق اینترنت و به صورت آنلاین انجام می شود. بنابراین، به جای اینکه تلفن را بردارید و با بیماران تماس بگیرید، بصورت آنلاین ارتباط برقرار کنید.

نرم افزارهای زمان بندی آنلاین از جمله ی سیستم مدیریت صف و نوبت دهی می تواند به سازمان شما برای برطرف کردن مشکلات تعیین نوبت کمک کند و این پروسه را هم برای کارمندان اداری و هم برای بیماران آسان تر سازد.

مزایای سامانه نوبت دهی

 

بهبود فرآیند انتظار از مزایای سامانه نوبت دهی

بهبود فرآیند انتظار از مزایای سامانه نوبت دهی

این نرم افزار به طور معمول با نام هایی از جمله: نرم افزار برنامه ریزی آنلاین و یا رزرو آنلاین شناخته می شود. سامانه نوبت دهی در واقع یک سیستم زمان بندی آنلاین و تحت وب است که به افراد اجازه می دهد تا به راحتی و با خیال آسوده وقت نوبت های خود را تعیین کنند.

افراد می توانند از طریق هر دستگاه متصل به وب مانند: رایانه، لپ تاپ، تلفن هوشمند یا تبلت وارد سامانه نوبت دهی مرکز درمانی شوند و پس از انتخاب تاریخ، زمان و پزشک مورد نظر، تمام فرآیندها به صورت اتوماتیک برای آن ها انجام می شود و همچنین با اتصال این سامانه به پرونده الکترونیک سلامت، می توان کارها را با سرعت و دقت بیشتری انجام داد.

علاوه بر تعیین نوبت آنلاین، سیستم نوبت دهی، مزایای دیگری را نیز به همراه دارد که شامل:

  • ارسال پیام متنی برای یادآوری وقت نوبت به بیمار
  • امکان لغو وقت نوبت
  • دسترسی سریع و آسان به داده های بیمار
  • بهبود فرآیند انتظار
  • سفارشی سازی نرم افزار، مطابق با نیازهای مراکز درمانی

مزایای سیستم نوبت دهی برای کارمندان اداری، بیماران و… شامل موارد زیر می شود :

صرفه جویی در وقت

یکی دیگر از مزایای استفاده از سیستم نوبت دهی، استفاده بهینه از زمان است. با استفاده از سیستم نوبت دهی، کارکنان زمان کمتری را صرف تماس های تلفنی و بررسی وقت نوبت بیماران می کنند، در نتیجه وقت آن ها برای انجام کارهای مهم و زمان بر آزاد می شود.

همچنین رزرو آنلاین به صرفه جویی در وقت بیماران نیز کمک می کند، زیرا دیگر لازم نیست که افراد بخشی از زمان خود را برای انتظار در پشت خط تلفن صرف کنند.

برای مشاهده بروشور سیستم مدیریت صف و نوبت دهی کوشان تک روی لینک کلیک کنید.

صرفه جویی در هزینه ها

سیستم نوبت دهی می تواند منجربه صرفه جویی در هزینه ها شود، زیرا با استفاده از این سیستم، نیاز به استخدام کارکنان جدید برای مدیریت نوبت دهی از بین می رود. علاوه بر این با ارسال پیامک به افراد و یادآوری وقت نوبت ها، تعداد نوبت های از دست رفته نیز کاهش می یابد که این ویژگی باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می شود.

گرفتن وقت قبلی در هر ساعت از شبانه روز

برنامه ریزی وقت نوبت ها از طریق تلفن معمولاً نیاز به تماس تلفنی در ساعات اداری دارد و این مسئله می تواند برای بیشتر بیماران دردسرساز باشد، زیرا بیشتر افراد شاغل هستند. علاوه بر این، بسیاری از افراد ترجیح می دهند نوبت های خود را بصورت آنلاین تنظیم کنند. اما با کمک سیستم نوبت دهی شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز وقت های خود را تعیین کنید.

سخن آخر

به طور خلاصه، یک سامانه نوبت دهی با صرفه جویی در زمان و هزینه به مرکز درمانی شما کمک می کند تا کارکنان، نوبت دهی را به آسانی کنترل و برنامه ریزی کنند و برای ارائه تجربه بهتر به بیماران وقت بیشتری بگذارند.

اگر در نظر دارید که مرکز درمانی خود را به سیستم نوبت دهی مجهز کنید و درباره ی انجام این فرآیند نگران هستید. برای شناخت و آشنایی بیشتر با این نرم افزار با ما در کوشان تک تماس بگیرید.

نوشته شده توسط: نرگس گرامی

منابع: وب سایت QMATIC

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× مشاوره آنلاین