نقش پرونده الکترونیک سلامت EHR در تجربه بیماران

نقش پرونده الکترونیک سلامت EHR در تجربه بیماران

پرونده الکترونیک سلامت EHR  تأثیر زیادی بر روی اقدامات پزشکی و درمانی بیماران دارد. به طوریکه با ارائه سریع و به موقع اطلاعات مورد نیاز جهت ارائه بهترین نحوه درمان و مراقبت، روند درمان بیمار را بهبود می بخشد. جنبه های دیگر این پرونده الکترونیکی این است که صورتحساب مربوط به پذیرش و ترخیص بیماران را بهبود بخشیده و زمان انتظار را کاهش می دهد، که موجب یک عمل کارآمد و سودآور می شود.

سیستم های EHR با بهبود تجربه بیمار، باعث می شوند که هم بیماران بیشترین بهره را از این فناوری ببرند و هم به نوبه خود هزینه های مراکز درمانی را بهبود بخشند و ارائه دهندگان خدمات درمانی با برنامه های پیشرفته EHR در بهترین موقعیت برای پیشرفت قرار بگیرند. به طور خلاصه، همه برنده هستند. پس بیایید در این مقاله با تأثیرات EHR بر تجربه بیماران در طی فرآیند مراقبت های درمانی آشنا شویم.

مزایای پرونده الکترونیک سلامت EHR برای بیماران

  • تأثیر پرونده الکترونیک سلامت بر مراقبت های جامع پزشکی

قبل از پرونده الکترونیک سلامت، ارائه دهندگان خدمات درمانی مجبور بودند نسخه های کاغذی از پرونده های بیماران را تهیه کنند که ممکن بود بین چندین بخش از جمله اورژانس، پذیرش، بستری، داروخانه و غیره پراکنده باشد. از سوی دیگر گاهی اوقات پزشکان مجبور می شدند بدون دریافت سابقه پزشکی بیمار، درمان را ادامه دهند، که این کار یک روش ناکارآمد و خطرناک بود و ممکن بود مراقبت های وی را با خطر مواجه کند.

با ورود فناوری EHR تعداد کمی از ارائه دهندگان خدمات درمانی بر روی نسخه های چاپی یادداشت ها، آزمایش ها و سایر داده ها تکیه کردند. پرونده الکترونیک سلامت به سادگی فرآیند تشخیص و درمان بیمار را بهتر، سریعتر و آسانتر می کند. همچنین می توان به بیماران اطمینان داد که پزشکان آنها بر اساس تمام داده های پزشکی آنها تصمیم گیری می کنند.

  • تاثیر پرونده الکترونیک سلامت بر نسخه های ایمن تر

سیستم های EHR از پزشکان، بیماران و داروخانه ها در طول فرایند تجویز محافظت می کنند. نسخه های دست نویس مشکلات زیادی را به همراه داشت، زیرا خواندن آنها اغلب مشکل و سخت بود و احتمال خطا و اشتباه را افزایش می داد. این نسخه ها نیز به راحتی قابل تغییر هستند، که بر سلامت بیمار تأثیر گذاشته و به صنعت داروسازی آسیب می رساند.

سیستم های EHR نظارت بر مصرف داروهای بیماران را آسان می کند و تداخل و تجویز بیش از حد برخی از داروها را حذف می کند، به ویژه هنگامی که چندین پزشک درگیر درمان آن ها هستند. بدون نظارت دقیق، بیماران می توانند نسخه های متعددی از داروهای اعتیادآور و اعصاب و روان را دریافت کنند.

پرونده الکترونیک سلامت شرکت دانش بنیان کوشان تک یکی از جامع ترین نرم افزارهای پرونده الکترونیک سلامت در ایران است که قابلیت ثبت بسیاری از اطلاعات مورد نیاز بیماران و کادر پزشکی از جمله نسخه های دستی و الکترونیکی، اطلاعات اولیه تا اطلاعات پیشرفته ای همچون ویدئو اتاق عمل، نتایج آزمایشگاه، رادیولوژی و بسیاری از موارد دیگر را شامل می شود. این نکته قابل توجه است که این نرم افزار امکان اتصال به تمام HIS های کشور را دارا می باشد.

  • امنیت بالا با پرونده الکترونیک سلامت
امنیت بالا با پرونده الکترونیک سلامت

امنیت بالا با پرونده الکترونیک سلامت

 

در گذشته، برخی از کارشناسان نگران بودند که پرونده های آنلاین آسیب پذیر باشد و ممکن است هک شود و اطلاعات به اشتراک گذاشته شود. یک سیستم پرونده الکترونیک سلامت قوی، از امنیت بالایی برخوردار است، به این معنی که محتویات پرونده بیمار بهتر از زمانی که به صورت کپی یا در یک سیستم الکترونیکی قدیمی ذخیره می شد، محافظت می شود. این سوابق را می توان به راحتی بازیابی و با ارائه دهندگان و دیگر کارکنان مراقبت های درمانی به اشتراک گذاشت. پرونده الکترونیک سلامت تا حد زیادی راهی امن برای ذخیره اطلاعات بسیار حساس است و از افشای اطلاعات پزشکی جلوگیری می کند.

  • بهبود صورتحساب و بازپرداخت بیمه

پرونده الکترونیک سلامت قوانین پرداخت و سایر مسائل صورتحساب را ساده می کند. زیرا همه موارد مربوط به فرآیند درمان را می توان به سرعت بازیابی کرد. کارکنان می توانند داده های مورد نیاز خود را به سرعت و با دقت جمع آوری کنند و ادعاها را به موقع ارائه دهند. این فرآیند خطاها را محدود کرده و تضمین می کند که بیماران صورت حساب های نادرستی برای پرداخت خود دریافت نکنند.

نرم افزار EHR بدین معناست که ارائه دهندگان زمان کمتری را برای صورتحساب صرف می کنند و بازپرداخت های خود را سریعتر دریافت می کنند و مهمتر از همه، بیماران خود را بیشتر راضی نگه می دارند.

  • تأثیر پرونده الکترونیک سلامت بر رفاه و آسایش بیماران

با پرونده الکترونیک سلامت کارکنان مراکز درمانی دسترسی به اطلاعات مورد نیاز برای پردازش یک بیمار در هنگام ورود و ارجاع سریعتر آنها به پزشک را دارند. هنگامی که سیستم های EHR با نرم افزار نوبت دهی و مدیریت صف ترکیب شوند، میزان زمانی را که بیماران در مطب می گذرانند به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

  • روابط قوی تر

پرونده الکترونیک سلامت رابطه بین بیمار و ارائه دهنده خدمات درمانی را تقویت می کند. پرونده های الکترونیکی سلامت بسیاری از مشکلات و حتی اشتباهات درمانی را از بین می برد. با EHR بیماران از توضیحات طولانی در مورد درمان خود آزاد می شوند، ارائه دهندگان مجبور نیستند سؤالات غیر ضروری بپرسند و ارتباطات تقویت می شود. این فرآیند باعث ایجاد اعتماد می شود و تجربه بهتری برای بیمار ایجاد می کند.

در آخر

پرونده الکترونیک سلامت با مزایای بسیاری برای مراکز درمانی و بیماران همراه است. EHR پزشکان را قادر می سازد تا زمان کمتری را صرف دریافت اطلاعات و سوابق بیماران کنند و می توانند توجه خود را بیشتر معطوف به مراقبت از بیماران نمایند. پرونده الکترونیک سلامت به بیمارستان ها و مراکز درمانی کمک می کند تا تعداد مراجعین خود را افزایش دهند و به نوبه خود بیماران بیشتری را معالجه کنند. همچنین یکپارچه سازی و حفظ اطلاعات بیمار نه تنها زمان بیشتری را برای پزشک آزاد می کند، بلکه اطلاعات دقیق تر و با جزئیات بیشتری را برای پزشکان نیز فراهم می نماید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت طراحی و سفارشی سازی پرونده الکترونیک سلامت با ما در کوشان تک تماس بگیرید.

منبع: وب سایت tempdev.com

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× مشاوره آنلاین