پرونده الکترونیک سلامت و نقش آن بر تجربه بیمار

پرونده الکترونیک سلامت و نقش آن بر تجربه بیمار

پرونده الکترونیک سلامت (EHR) و پرونده الکترونیک پزشکی(EMR)  تأثیر زیادی بر روی اقدامات پزشکی دارند. آنها با ارائه سریع اطلاعات مورد نیاز برای ارائه بهترین نحوه درمان و مراقبت، روند درمان بیمار را ساده می کنند. جنبه های دیگر این سیستم ها این است که صورتحساب را بهبود می بخشند و زمان انتظار را کاهش می دهند ، که منجر به یک عمل کارآمدتر و سودآورتر می شود.

سیستم های EHR با بهبود تجربه بیمار، باعث می شود که آن ها بیشترین بهره را از این فناوری می برند که به نوبه خود سلامت مالی کار پزشکی را بهبود می بخشد. به طور خلاصه ، همه برنده هستند. ارائه دهندگان خدمات پزشکی با برنامه های پیشرفته EHR در بهترین موقعیت برای پیشرفت هستند.

تأثیر پرونده الکترونیک سلامت بر مراقبت های جامع پزشکی

قبل از پرونده الکترونیک سلامت ، ارائه دهندگان مجبور بودند نسخه های فشرده ای از پرونده های بیمار را تهیه کنند که ممکن است بین چندین ارائه دهنده ، از جمله PCP بیمار ، متخصص قلب ، چشم پزشک و غیره پراکنده باشد. گاهی اوقات ، پزشکان مجبور می شدند بدون دریافت سابقه پزشکی کامل بیمار ، که مراقبت های وی را با خطر مواجه می کرد ، ادامه دهند. این یک روش ناکارآمد و خطرناک بود.

اولین سیستم های ابتدایی پرونده الکترونیک سلامت در دهه 60 و 70 ظاهر شد ، اما برخی از ارائه دهندگان تا همین اواخر بر روی نسخه های چاپی یادداشت ها ، آزمایش ها و سایر داده ها تکیه می کردند. در حال حاضر ، فناوری EHR آنقدر پیشرفت کرده است که تعداد کمی از ارائه دهندگان هنوز به نسخه های چاپی تکیه می کنند. پرونده الکترونیک سلامت به سادگی تشخیص و درمان بیمار را بهتر ، سریعتر و آسانتر می کند. همچنین می توان به بیماران اطمینان داد که پزشکان آنها بر اساس تمام داده های پزشکی خود تصمیم گیری می کنند.

تاثیر پرونده الکترونیک سلامت بر نسخه های ایمن تر

سیستم های EHR همچنین از بیماران و داروسازان در طول فرایند تجویز محافظت می کنند. نسخه های دست نویس مشکلات زیادی را ایجاد می کردند، زیرا خواندن آنها اغلب مشکل و سخت بود. هنگامی که داروسازان نسخه های کاغذی را دریافت می کنند که تأیید آنها دشوار است، به احتمال زیاد مرتکب اشتباه می شوند. این نسخه ها نیز به راحتی قابل تغییر هستند ، که بر سلامت بیمار تأثیر می گذارد و به صنعت داروسازی آسیب می رساند.

مهمتر از همه ، سیستم های EHR نظارت بر مصرف داروهای بیماران را آسان می کند و تجویز بیش از حد برخی از داروها را حذف می کند ، به ویژه هنگامی که چندین پزشک درگیر درمان هستند. بدون نظارت دقیق ، بیماران می توانند نسخه های متعددی از داروهای اعتیادآور دریافت کنند.

همچنین ، گاهی اوقات بیماران با چندین پزشک نسخه هایی دریافت می کنند که واکنش بدی با یکدیگر دارند و به سلامت آنها بیشتر آسیب می رساند. پرونده الکترونیک سلامت تشخیص این مشکل و تغییر شیوه های مضر نسخه را آسان می کند.

امنیت بالا با پرونده الکترونیک سلامت

امنیت بالا با پرونده الکترونیک سلامت

امنیت بالا با پرونده الکترونیک سلامت

قوانینی برای محافظت از بیماران در برابر افشای اطلاعات پزشکی آنها وضع شد. هیچ چیز شخصی تر و ممتازتر از این سوابق نیست. در گذشته ، برخی از کارشناسان نگران بودند که پرونده های آنلاین آسیب پذیر بوده و ممکن است هک شود و اطلاعات به اشتراک گذاشته شود. یک سیستم پرونده الکترونیک سلامت قوی، از امنیت بالاتری برخوردار است، به این معنی که محتویات پرونده بیمار بهتر از زمانی که به صورت کپی یا در یک سیستم الکترونیکی قدیمی ذخیره می شود ، محافظت می شود. این سوابق را می توان به راحتی بازیابی و با ارائه دهندگان و دیگر کارکنان مراقبت های بهداشتی به اشتراک گذاشت. پرونده الکترونیک سلامت تا حد زیادی راهی امن برای ذخیره اطلاعات بسیار حساس است.

بهبود صورتحساب و بازپرداخت بیمه

پرونده الکترونیک سلامت ادعاها و سایر مسائل صورتحساب را ساده می کند. زیرا همه قرارها، درمان و نتایج آزمایش را می توان به سرعت بازیابی کرد. کارکنان می توانند داده های مورد نیاز خود را به سرعت و با دقت جمع آوری کرده و ادعاها را به موقع ارائه دهند. این فرایند خطاها را محدود کرده و تضمین می کند که بیماران ادعاهای رد شده بی دلیل را نبینند و صورت حساب های نادرستی برای موجودی خود دریافت نکنند. وقتی بیماران قبض بزرگی را دریافت می کنند که انتظارش را نداشتند، به طور قابل ملاحظه ای دلسرد می شوند. نرم افزار عالی EHR بدین معناست که ارائه دهندگان زمان کمتری را برای صورتحساب صرف کرده و بازپرداخت های خود را سریعتر دریافت می کنند و مهمتر از همه، بیماران خود را بیشتر راضی نگه می دارند.

تأثیر پرونده الکترونیک سلامت بر رفاه و آسایش بیماران

راحتی برای بیمارانی که از قرارهای ساعت ها می ترسند اهمیت دارد و کارکنان اغلب به دلیل برنامه ریزی ضعیف آنها را منتظر می گذارند. پرونده الکترونیک سلامت به این معنی است که اعضای پرسنل اطلاعات مورد نیاز خود را برای پردازش یک بیمار در هنگام ورود و دریافت سریعتر آنها به پزشک دارند. هنگامی که با نرم افزار زمانبندی قرار ملاقات ترکیب می شود ، سیستم های EHR میزان زمانی را که بیماران در مطب می گذرانند به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. و در حال حاضر ، کاهش مواجهه بیمار با دیگران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وقتی احساس می کنند که کارکنان برای وقت خود ارزش قائل هستند ، رضایت بیشتری دارند. نرم افزار نوبت دهی و مدیریت صف به ارائه دهندگان کمک می کند تا این احترام به بیمار را حفظ کنند.

روابط قوی تر

کارشناسان همچنین توجه دارند که پرونده الکترونیک سلامت رابطه بیمار و ارائه دهنده را تقویت می کند. پرونده های الکترونیکی سلامت بسیاری از سوء تفاهم ها و حتی اشتباهات درمانی را از بین می برد. ارائه دهندگان و بیماران رابطه خود را در یک صفحه شروع می کنند ، به این معنی که نتایج پزشکی بهتر است. بیماران از توضیحات طولانی در مورد مراقبت خود آزاد می شوند ، ارائه دهندگان مجبور نیستند سؤالات غیر ضروری بپرسند و ارتباطات تقویت می شود. این فرایند باعث ایجاد اعتماد می شود و تجربه بهتری از بیمار را ایجاد می کند.

منبع: وب سایت tempdev.com

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× مشاوره آنلاین